.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Results
Cups
Tables
Fixtures
Rearrangements
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Search


Copyright (c) 2005-2017 Wycombe and South Bucks Minor Football League

2016/17 Fixture Rearrangements list 14


Club Secretaries should sign in to submit a Postponment notice to the League. Please note a postponing club should also inform the opponents of the postponement, regardless of how far in advance the notice is.

Rearranged Fixtures (List 14)
Venue New Date Previous Date
AFC Lightning
16(3) Bucks Pumas (Away) 11th Dec 15th Jan
16(3) Penn & Tylers Green FC (Away) 12th Feb 19th Feb
AFC Lightnig Bolts
13(4) Crendon Corinthians (Away) 4th Dec 18th Dec
13(4) Crendon Corinthians (Home) 18th Dec 4th Dec
Beaconsfield Town FC
15(2) Langley Hornets (Away) 12th Feb 22nd Jan
15(2) Prestwood Colts (Home) 26th Feb 12th March
15(2) Langley Hornets (Home) 12th March 26th March
15(2) Chalfont St Peter AFC (Home) 26th March 23rd April
Bedgrove Dynamos
16(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Home) 19th March 11th Dec
Bedgrove Dynamos Youth
13(5) Chesham United Youth (Away) 18th Dec 30th April
13(5) Thame Colts (Home) 30th April 18th Dec
14(3) Chesham Athletic (Home) 26th Feb 18th Dec
16(3) Tring Tornadoes Red (Home) 11th Dec 19th Feb
16(3) Bucks Pumas (Away) 19th Feb 5th March
Berkhamsted Raiders Blue
16(4) Burnham Junior Lynx Red (Home) 30th April 11th Dec
Boyne Hill Lions
15(2) Langley Hornets (Away) 5th March 2nd April
Bucks Pumas
16(3) AFC Lightning (Home) 11th Dec 15th Jan
16(3) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 19th Feb 5th March
Burnham Junior Lynx Red
16(4) Berkhamsted Raiders Blue (Away) 30th April 11th Dec
Chalfont Saints Lions
13(3) Chesham Athletic (Away) 27th Nov 14th May
13(3) Chesham Athletic (Home) 14th May Fri 12th May
15(3) Naphill FC (Away) 26th Feb 12th Feb
Chalfont St Peter AFC
15(2) Beaconsfield Town FC (Away) 26th March 23rd April
15(2) Hughenden Valley (Away) 23rd April 19th March
16(5) Totteridge FC (Away) 18th Dec 12th Feb
16(5) Crendon Corinthians (Home) 5th Feb 18th Dec
Chalfont Wasps
13(1) Wendover Juniors (Away) 26th Feb 26th March
Chesham Athletic
13(3) Chalfont Saints Lions (Home) 27th Nov 14th May
13(3) Penn & Tylers Green FC (Away) 18th Dec 7th May
13(3) Chalfont Saints Lions (Away) 14th May Fri 12th May
14(3) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 26th Feb 18th Dec
15(4) Seer Green United (Away) 5th Feb 15th Jan
Chesham United Youth
13(5) Bedgrove Dynamos Youth (Home) 18th Dec 30th April
15(4) Pitstone & Ivinghoe JFC (Away) 26th Feb 15th Jan
16(2) Prestwood Colts (Home) 12th March 26th March
Chinnor Youth
13(3) Hughenden Valley (Home) 18th Dec 14th May
14(3) Thame Youth (Home) 19th March 8th Jan
Crendon Corinthians
13(4) AFC Lightning Bolts (Home) 4th Dec 18th Dec
13(4) AFC Lightning Bolts (Away) 18th Dec 4th Dec
14(5) Hughenden Hawks (Away) 26th March 27th Nov
16(5) Lane End Youth (Away) 18th Dec 22nd Jan
16(5) Chalfont St Peter AFC (Away) 5th Feb 18th Dec
Delaford Colts
13(3) Risborough Rangers United (Home) 21st May 18th Dec
Downley Dynamos
16(2) Widmer End United (Home) 5th March 19th March
16(2) Prestwood Colts (Away) 19th March 23rd April
Explorers FC
16(2) Prestwood Colts (Home) 11th Dec 12th March
16(2) St Johns (Home) 8th Jan 19th March
16(2) Wendover Juniors (Away) 5th March 2nd April
16(2) Heathrow Club Youth (Away) 26th March 8th Jan
Harefield Youth Reds
14(2) Hughenden Valley (Away) 26th March 27th Nov
Heathrow Club Youth
16(LCR4) Prestwood Colts (Home) 8th Jan 11th Dec
16(2) St Johns FC (Home) 19th March 23rd April
16(2) Explorers FC (Home) 26th March 8th Jan
Holmer Green Minors
13(1) Wendover Juniors (Away) 26th March 18th Dec
15(1) Penn & Tylers Green FC (Away) 22nd Jan 11th Dec
Hughenden Hawks
14(5) Crendon Corinthians (Home) 26th March 27th Nov
Hughenden Valley
13(DHR2) Risborough Rangers Colts (Home) 4th Dec 27th Nov
13(3) Chinnor Youth (Away) 18th Dec 14th May
13(3) Penn & Tylers Green FC (Home) 14th May 18th Dec
14(2) Harefield Youth Reds (Home) 26th March 27th Nov
15(2) Prestwood Colts (Home) 15th Jan 26th Feb
15(2) Chalfont St Peter AFC (Home) 23rd April 19th March
Lane End Youth
16(5) Crendon Corinthians (Home) 18th Dec 22nd Jan
16(5) Tring Tornadoes Blue (Away) 22nd Jan 5th Feb
16(5) Widmer End Colts (Home) 5th Feb 11th Dec
Langley Hornets
15(2) Prestwood Colts (Home) 22nd Jan 5th March
15(2) Beaconsfield Town FC (Home) 12th Feb 22nd Jan
15(2) Boyne Hill Lions (Home) 5th March 2nd April
15(2) Beaconsfield Town FC (Away) 12th March 26th March
Marlow Oaks
13(5) Risborough Rangers Colts (Away) 30th April 4th Dec
Naphill FC
15(3) Chalfont Saints Lions (Home) 26th Feb 12th Feb
Penn & Tylers Green FC
13(3) Chesham Athletic (Home) 18th Dec 7th May
13(3) Hughenden Valley (Away) 14th May 18th Dec
15(1) Holmer Green Minors (Home) 22nd Jan 11th Dec
16(3) Taplow United Youth (Away) 11th Dec 12th Feb
16(3) AFC Lightning (Home) 12th Feb 19th Feb
Pitstone & Ivinghoe JFC
15(4) Chesham United Youth (Home) 26th Feb 15th Jan
16(4) Seer Green United (Home) 11th Dec 19th March
16(4) Bedgrove Dynamos (Away) 19th March 11th Dec
Prestwood Colts
15(2) Hughenden Valley (Away) 15th Jan 26th Feb
15(2) Langley Hornets (Away) 22nd Jan 5th March
15(2) Beaconsfield Town FC (Away) 26th Feb 12th March
16(2) Explorers FC (Away) 11th Dec 12th March
16(LCR4) Heathrow Club Youth (Away) 8th Jan 11th Dec
16(2) Chesham United Youth (Away) 12th March 26th March
16(2) Downley Dynamos (Home) 19th March 23rd April
16(2) St Johns FC (Away) 23rd April 8th Jan
Risborough Rangers
13(1) Thame Boys (Home) 19th March 11th Dec
Risborough Rangers Colts
13(DHR2) Hughenden Valley (Away) 4th Dec 27th Nov
13(5) Marlow Oaks (Home) 30th April 4th Dec
Risborough Rangers United
13(3) Delaford Colts (Away) 21st May 18th Dec
Seer Green United
15(4) Chesham Athletic (Home) 5th Feb 15th Jan
16(4) Pitstone & ivinghoe JFC (Away) 11th Dec 19th March
16(4) Thame Youth (Home) 19th March 23rd April
St Johns FC
16(2) Explorers FC (Away) 8th Jan 19th March
16(2) Heathrow Club Youth (Away) 19th March 23rd April
16(2) Prestwood Colts (Home) 23rd April 8th Jan
Taplow United Youth
16(3) Penn & Tylers Green FC (Home) 11th Dec 12th Feb
Thame Boys
13(1) Wendover Juniors (Home) 18th Dec 26th Feb
13(1) Risborough Rangers (Away) 19th March 11th Dec
Thame Colts
13(5) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 30th April 18th Dec
Thame Youth
14(3) Chinnor Youth (Away) 19th March 8th Jan
16(4) Seer Green United (Away) 19th March 23rd April
Totteridge FC
16(5) Chalfont St Peter AFC (Home) 18th Dec 12th Feb
Tring Tornadoes Blue
16(5) Lane End Youth (Home) 22nd Jan 5th Feb
Tring Tornadoes Red
16(3) Bedgrove Dynamos Youth (Away) 11th Dec 19th Feb
Wendover Juniors
13(1) Thame Boys (Away) 18th Dec 26th Feb
13(1) Chalfont Wasps (Home) 26th Feb 26th March
13(1) Holmer Green Minors (Home) 26th March 18th Dec
16(2) Widmer End United (Away) 11th Dec 5th March
16(2) Explorers FC (Home) 5th March 2nd April
Widmer End Colts
16(5) Lane End Youth (Away) 5th Feb 11th Dec
Widmer End United
16(2) Wendover Juniors (Home) 11th Dec 5th March
16(2) Downley Dynamos (Away) 5th March 19th March