.

Official website of Wycombe and South Bucks Minor Football League

Home
Cups
Fixtures
Results
Fairplay
Teams
Players Wanted
Sign in
Rules
Links
Honours
Privacy


Copyright (c) 2005-2020 Wycombe and South Bucks Minor Football League

Sponsored by Enterprise Trophies and Engraving

Summer tournaments and festivals

Constitution of Divisions

Current teams

Team grounds and colours

Season starting September 2021

Under 12 League Division 1

AFC Naphill
Beaconsfield Town FC
Beaconsfield Town Youth
Bisham FC Blues
Chalfont Saints Rhino
Henley Lions
Ickenham Youth Lions
Maidenhead Utd Juniors Falcons
Ruislip Rangers Clarets
Ruislip Rangers Reds
Wycombe Town

Under 13 League Division 1

Aylesbury Vale Dynamos
Aylesbury Vale Dynamos Athletic
Beaconsfield Town FC
Beaconsfield Town Youth
Chalfont Saints Spartans
Downley Dynamos Juniors Whites
Flackwell Heath minors
Haddenham Rangers
Ickenham Youth FC
Maidenhead Utd Juniors Stripes
Marlow Youth
Ruislip Rangers Reds

Under 13 League Division 2

Aylesbury Utd Juniors
Beaconsfield Town Youth Falcons
Chesham Utd Youth
Crendon Corinthians
Ickenham Youth Rangers
Ruislip Rangers Blues
Slough Town Juniors FC
Taplow Utd Youth
Tring Tornadoes Titans

Under 13 League Division 3

AFC Lightning
Aylesbury Vale Dynamos Youth
Berkhamsted Raiders Youth Green
Gerrards Cross & Fulmer
Hughenden Valley
Naphill FC
Penn & Tylers Green FC
Risborough Rangers Colts
Thame Utd
Totteridge FC
Wendover Juniors

Under 13 League Division 4

Aylesbury Town Corinthians
Aylesbury Utd Juniors Youth
Aylesbury Vale Dynamos Colts
Bourne End JSC
Chinnor Youth
Downley Dynamos Juniors Greens
Flackwell Heath Scorpions
Marlow Royals
Ruislip Rangers Greens
Wendover Juniors Youth
Widmer End Utd

Under 13 League Division 5

Aylesbury Utd Juniors Colts
Beaconsfield Town Youth Eagles
Delaford Colts
Haddenham Youth FC Colts
Holmer Green Minors
Maidenhead Utd Juniors Bullets
Penn & Tylers Green FC Rangers
Risborough Rangers Youth
Tring Tornadoes Trojans

Under 14 League Division 1

Aylesbury Vale Dynamos
Beaconsfield Town FC
Chalfont Saints Cobras
Gerrards Cross & Fulmer
Marlow Youth
Prestwood panthers
Risborough Rangers
Ruislip Rangers Clarets
Slough Town Juniors FC
Taplow Utd Youth

Under 14 League Division 2

Beaconsfield Town Youth
Burnham Junior Jaguar Blue
Crendon Corinthians Youth
Downley Dynamos Juniors Tiempos
Flackwell Heath Minors
KS Gryf Juniors
Marlow Royals
Penn & Tylers Green FC
Ruislip Rangers Blues
Thame Utd
Westwood Park Utd

Under 14 League Division 3

Aylesbury Vale Dynamos Youth
Burnham Junior Jaguar White
Chalfont Saints Vipers
Harefield Utd Youth
Holmer Green Minors
Langley FC Youth
Maidenhead Utd Juniors Jets
Prestwood Colts
Seer Green Utd
Slough Town Juniors FC Stags

Under 14 League Division 4

Aylesbury Vale Dynamos Colts
Chalfont Saints Pythons
Chesham Athletic
Chinnor Youth
Haddenham Youth
Hughenden Valley
Marlow Town
Penn & Tylers Green FC Rangers
Pitstone & Ivinghoe JFC
Redkore FC
Singh Sabha

Under 14 League Division 5

Aylesbury Utd Juniors
Beaconsfield Town Youth Colts
Chesham Athletic Colts
Datchet Youth
FC Holyport Harriers
Holmer Green Minors Colts
Risborough Rangers Colts
Thame Utd Red
Tring Tornadoes Hawks
Wendover Juniors

Under 15 League Division 1

AFC Lightning
Aylesbury Utd Juniors
Aylesbury Vale Dynamos
Beaconsfield Town FC
Cookham Dean Youth
Downley Dynamos Juniors Dragons
Marlow Youth
Penn & Tylers Green FC
Ruislip Rangers Reds
Wendover Juniors

Under 15 League Division 2

Aston Clinton Colts JFC Hunters
Chesham Athletic
Flackwell Heath Minors
Holmer Green Minors
Hughenden Valley
Langley Hornets White
Marlow Royals
Risborough Rangers
Stokenchurch Juniors

Under 15 League Division 3

Burnham Junior Leopards Blue
Chesham Utd Youth Spartans
Delaford Colts Blue
FC Cippenham Wolves
Gerrards Cross & Fulmer
Haddenham Youth FC Rangers
Ickenham Youth
Langley FC Youth
Maidenhead Utd Juniors Blades
Ruislip Rangers Blue
Thame Utd

Under 15 League Division 4

Aylesbury Vale Dynamos Youth
Beaconsfield Town Youth
Burnham Junior Leopards White
Chalfont Saints
Chalfont St Peter FC
Downley Dynamos Juniors Trojans
Harefield Utd Youth
Marlow Town
Penn & Tylers Green FC Rangers
Ruislip Rangers Clarets
Seer Green Utd
Wendover Juniors Youth

Under 15 League Division 5

AFC Lightning Bolts
Aston Clinton Colts JFC Chasers
Aston Clinton Colts JFC Racers
Aylesbury Vale Dynamos Colts
Chesham Utd Youth Titans
Hughenden Hawks
Naphill FC
Real Saracens
Totteridge FC
Wendover Juniors Rangers

Under 15 League Division 6

Aylesbury Utd Juniors Colts
Berkhamsted Raiders Youth White
Flackwell Heath Minors Scorpions
Hughenden Ospreys
Radnage Raiders Spartans
Risborough Rangers Colts
Singh Sabha
Thame Utd Black
Thame Utd Red
Wycombe Saints

Under 16 League Division 1

AFC Lightning
Beaconsfield Town FC
Bisham FC
Ickenham Youth Red
Penn & Tylers Green FC
Ruislip Rangers Reds
Thame Utd
Windsor FC Youth Eagles Leopards

Under 16 League Division 2

Aylesbury Vale Dynamos
Berkhamsted Raiders Youth Blue
Burnham Junior Pumas Yellow
Chalfont Saints Blue
Chalfont Wasps
Downley Dynamos Juniors Greens
FC Cippenham Bulldogs
Flackwell Heath Minors
Hale Leys Utd
Harefield Utd Youth
Marlow Royals
Risborough Rangers
Ruislip Rangers Clarets
Stoke Mandeville FC

Under 16 League Division 3

Beaconsfield Town Youth
Chesham Utd Youth
Flackwell Heath Minors Scorpions
George Green Juniors FC
Gerrards Cross & Fulmer
Hughenden Valley
Maidenhead Utd Juniors Vipers
Ruislip Rangers Blues
Slough Town Juniors FC
Tring Tornadoes Trojans

Under 16 League Division 4

Aylesbury Utd Juniors
Crendon Corinthians Youth
FC Cippenham Rhinos
Golden Eagles FC
Marlow Youth
Stoke Mandeville FC Colts
Taplow Utd Youth
Totteridge FC
Westwood Park FC Greens
Widmer End Utd

Under 16 League Division 5

Beaconsfield Town Youth Colts
Berkhamsted Raiders Youth Yellow
Chalfont Saints Greens
Downley Dynamos Juniors Whites
FC Cippenham Colts
Marlow Town
Risborough Rangers Colts
Slough Town Juniors FC Stags
Thame Utd Red
Widmer End Utd Blues
Wycombe Saints FC

Under 17 League Division 1

Beaconsfield Town FC
Burnham Junior Lions White
Harefield Utd Youth
Marlow Royals
Marlow Youth
Risborough Rangers
Ruislip Rangers Blue
Slough Town Juniors FC

Under 17 League Division 2

Aylesbury Vale Dynamos Youth
Beaconsfield Town Youth
Berkhamsted Raiders Youth Blue
Chalfont Saints Hawks
Chesham Athletic
Chesham Utd Youth Generals
George Green Juniors FC Reds
Haddenham Youth
Holmer Green Minors
Maidenhead Utd Juniors Panthers
Widmer End Utd Wanderers

Under 17 League Division 3

Aylesbury Town Corinthians
Aylesbury Utd Juniors
Beaconsfield Town Youth Colts
Berkhamsted Raiders Youth Green
Bourne End JSC
Hughenden Hawks
Hughenden Valley
Marlow FC Minors
Naphill
Risborough Rangers Colts
Thame Utd Red
Tring Tornadoes Hawks
Widmer End Utd Marauders

Under 18 League Division 1

AFC Lightning
Aylesbury Vale Dynamos
Beaconsfield Town Youth
Chalfont Saints Dynamos
Chalfont Saints Lions
Chalfont St Peter AFC
Downley Dynamos Juniors
Flackwell Heath Minors
Seer Green Utd

Under 18 League Division 2

Beaconsfield Town Youth Athletic
Haddenham Youth
Harefield Utd Youth Red
Phoenix FC
Prestwood Colts
Risborough Rangers Youth
Ruislip Rangers Whites

Under 18 League Division 3

Berkhamsted Raiders Youth Purple
Chesham Utd Youth Generals
Chinnor Youth
Flackwell Heath Minors Scorpions
Marlow Town
Penn & Tylers Green FC
Tring Tornadoes Lions
Wycombe Saints